Pavel Lohonka

Pavel Lohonka

Nestor folkové hudby, který se na českých a přilehlých scénách pohybuje už páté desetiletí. 
Bývalý člen skupiny Minnesengři, od roku 1982 vedoucí vlastního sdružení Žalman & Spol. Autor několika stovek písní, básní a spoluautor několika scénářů k vlastním hudebním filmům. Jeho tvorba je rozeseta na bezmála padesáti titulech (albech skupin Minnesengři, Žalman & Spol. a různých samplerech), kromě skupiny Nezmaři jeho písně hrají (a nahrávali) např. skupiny Stopa, Madalen, Jaroslav Lenk, Vlasta Redl, Slávek Janoušek a Věra Martinová. 
Byla o něm napsána kniha Takový Žalman - truvér naděje, řada publicistických statí a mnoho novinových a časopiseckých článků. V nakladatelství Carpe Diem mu před časem vyšla knížečka pohádek Hastrmánek Žouželka, brněnské nakladatelství Alman v roce 2005 vydalo knihu Ráno bylo stejný aneb Pavel Žalman Lohonka očima Jana Hlaváče...

Oblíbené jídlo: čínská kachna na medu, kterou si sám upeče
Oblíbený nápoj: pivo, víno, slivovice
Oblíbená činnost: vaření a drobné truhlářské práce
Oblíbené místo: chata Pod křížkem, Broumovské stěny
Oblíbená hudba: relaxační hudba a hudba z vesmíru
Tajná neřest: není známa
Zvláštní znamení: přílišná důvěřivost

Nástroje: akustické kytary Martin (různé modely)

Michaela Hálková

Michaela Hálková

Zpěv, rozličné flétny, foukací harmoniky, perkuse, občas kytara. 
V kapele má důležitou funkci hlavního zdobítka. V 16ti letech se stala členkou jihočeské bluegrassové kapely Sem Tam, v letech 1995-1997 už jednou byla součástí Žalmanova Spolu. Spolupracovala na deskách a koncertech s Věrou Martinovou, Lenkou Filipovou, Janem Nedvědem st. a Jaroslavem Matějů. 
Dlouhá léta působila v různých jazzových formacích (Jazz Bluffers Praha, JhFaktor Jablonec nad Nisou, Swing combo J. Uchytila Turnov) a v swingových orchestrech (Big band Michaela Wollmanna Kosmonosy, Big band Přemysla Vlasty RELAX Mladá Boleslav, Orchestr Ladislava Bareše Liberec). Stejně jako Petr Novotný putovala po České republice - ze západních Čech na jih, z jihu na sever, ze severu na jih Moravy. Usadila se a žije v jihočeském Písku nad Otavou.
Oblíbené jídlo: polévky, topinky, sýry
Oblíbený nápoj: voda s citronem, neochucená minerálka, káva, pivo
Oblíbená činnost: turistika 
Oblíbené místo: Podještědí, Jizerské hory, Písecké hory, Šumava
Oblíbená hudba: hluboké ženské hlasy (např. T. Chapman, A. Lennox, Sade, N. Simone, D. Krall, ...),   a  J. Lennon, N. Young, J. Taylor, U2, J. Cullum, D. Bárta, R. Křesťan, R. Dragoun, J. Smrž, a jiní

Nástroje: irské flétny Chieftain, Goldie, foukací harmoniky Hohner a Tombo, indiánský buben, perkuse

Petr Novotný

Petr Novotný

Baskytary, klávesy, kytara (občas) a vlhký průvan s vůní česneku (zpěv). 
Několikanásobný držitel poháru pro nejužitečnějšího hráče folkové ligy. V kapele zastává funkci levého křídelního útočníka a udiveného poplety. Služebně nejstarší člen kapely, který před časem opustil rodné Sudety, po krátké epizodě v Praze přesídlil ke krátké epizodě do Českého Krumlova a později na středomoravský venkov, kde zvelebuje starou lidovou chalupu. Před angažmá ve Spolu vystřídal řadu zaměstnání (likvidátor kultury, sekretářka, osvětlovač v divadle, ochranka, novinář a rozhlasový moderatizátor). Kromě hraní "u Žalmana" příležitostně spolupracoval s alternativním divadlem Buchty a loutky, hrál v písecké kapele Cohiba, zpíval v místním sboru a skoro 10 let dělal zadní hnanou nápravu v regionální kapele Žalozpěv. Působil jako hudební režisér ve studiích GOOD DAY RECORDS, CK STUDIO a AUDIO LINE.

Hudebního přísedícího nyní dělá ve studiu MK PRODUCTION (Žalman, Pavlína Jíšová, Marien, Kofe@Vlna, Bujabéza, Strunovrat, JazZÍKAspol, Pohřební kapela a další), jako studiový muzikant se podílel na mnoha cizích albech (Jiří Smrž, Xindl X, Pavlína Jíšová, Devítka, My3Avi, Petr Kůs, Ivo Jahelka, Marien, Epydemye, Papouškovo sirotci, Stráníci, Koňaboj, Jindra Kejak, Kayele Authary a mnoho dalších). Počet alb, na kterých nechal teritoriální značku, se blíží ke stovce.

Vydal autorské CD Hlína, barvy a slova, které obsahuje zhudebněné texty Karla Plotěného. Před časem vyšla knížka jeho fejetonů z Malostranské besedy Folkový bestiář, v chebském divadle se hrálo několik představení s jeho hudbou.

Oblíbené jídlo: oříškové tatranky a všechno kromě zelených fazolek 
Oblíbený nápoj: espresso z vlastního kávovaru, pomerančová mattonka
Oblíbená činnost: ranní čtení zpravodajských serverů a pití kávy (nejlépe najednou)
Oblíbené místo: kdekoli, kde lze vykonávat oblíbenou činnost
Oblíbená hudba: všechno kromě českého folku (nejoblíbenější jsou P.G., P.M., J.M., T.W., F.Z., A.V., F.X.B. a mnoho dalších)
Tajná neřest: to už by nebyla tajná...
Zvláštní znamení: rád významně mlčí, ale většinou tím nic nemyslí

Nástroje: basy Vlček Spirit (pražec) a Marleaux Diva (bezpražec), preampTech21 VT Bass De Luxe, kompresor a efekty MXR, DI box Radial JDI, ladička TC Electronic, vysílačka Boss WL - 60, klávesy Roland Fantom G7

Petr Havrda

Petr Havrda

Kytary (a vše strunné), zpěv, foukací harmonika.
V kapele na pozici pravého křídelního útočníka. Kytarista, sideman, příležitostný hudební režisér a kutilský výrobce kytar.
Pochází z Hradce Králové. Vystudoval klasickou kytaru na Konzervatoři v Brně. Má za sebou žánrově pestrý rejstřík kapel a spoluprací (Wild West, Piráti 44, Lokálka, Lenka Filipová, Devítka, Pohled, Pavel Ryba, Cross Country).
Ve volném čase (v poslední době neznámý pojem) občas zkouší, zda se neměl od mládí skutečně věnovat sjezdovému lyžování místo kytary. Žije v Roudničce, ale oblíbené destinace jsou ještě Sudoměřice na Slovácku a Britská Kolumbie v Kanadě.

Oblíbené jídlo: losos, nejlépe na grilu a nejlépe v Kanadě
Oblíbený nápoj: káva s mlékem, čaj s citronem a medem, víno 
Oblíbená činnost: hra na kytaru
Oblíbené místo: Roudnička, Sudoměřice, BC
Oblíbená hudba: jakákoliv, jím oblíbená
Tajná neřest: má pouze řesti
Zvláštní znamení: indiáni a Rychlé šípy

Nástroje: kytary Fender Telecaster (Hafocaster), akustika Maton TE EBG 808, kytarový multiefekt a syntezátor Roland GR-55,  Amicaster (dobro-lapsteel), dobro Gretsch, foukací harmoniky